دکتر مخبر: نیاز کشور به دانشگاه برای پیشرفت، هیچ گاه به اندازه امروز نبوده است

دکتر محمد مخبر در ابتدای این بازدید در مقبره شهدای این دانشگاه حاضر شد و به قرائت فاتحه پرداخت و سپس در شورای دانشگاه علم و صنعت با جمعی از اساتید، نمایندگان دانشجویی و اعضای این شورا به گفتگو نشست.
معاون اول رییس جمهور در این دیدار با بیان اینکه امروز دولت برنامه هایی جدی برای توسعه و پیشرفت کشور را آغاز کرده است، گفت: نیاز کشور به دانشگاه و دانشگاهیان برای دستیابی به توسعه و پیشرفت هیچگاه به اندازه امروز نبوده و به همین دلیل نوک پیکان توطئه دشمنان به سوی دانشگاهیان کشور است.
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه دشمنان کاملاً حساب شده تدارک سنگینی را برای ضربه زدن به کشور انجام داده اند، تصریح کرد: برای پاسخ به چرایی اقدام دشمنان بهترین گزینه تعبیر مقام معظم رهبری است که فرمودند دشمنان آگاه شده اند که ایران در ریل پیشرفت قرار گرفته به همین دلیل به دنبال ضربه زدن به ما هستند.
دکتر مخبر با اشاره به سرمایه گذاری 200 میلیارد دلاری داخلی و خارجی در مسائل زیربنایی، عملیات 5 خط اصلی انتقال آب از دریا، فعال سازی دیپلماسی اقتصادی و توسعه حمل و نقل و ترانزیت در کشور، ادامه داد: دولت در این مدت با وجود تحریم ها و مشکلات پیش رو، اقدامات و کارهای بزرگی انجام داده که نتایج آن به مرور ظاهر خواهد شد.
دکتر مخبر با بیان اینکه تا امروز کشور را بر اساس درآمدها نظیر فروش نفت، مالیات و درآمدهای گمرکی اداره کرده ایم، تصریح کرد: باید بتوانیم کشور را با اتکا به دارایی ها اداره کنیم که در این صورت با واگذاری بخش اندکی از سهام دارایی ها، نقدیندگی سرگردان کشور به سوی تولید و سرمایه گذاری هدایت خواهد شد.
معاون اول رییس جمهور گفت: شنیده شدن صدای واحد از امتیازات ویژه دولت سیزدهم است و خوشبختانه هیچ اختلافی میان ما وجود ندارد و با برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های انجام شده نسبت به افق پیش روی کشور در آینده نزدیک امیدوار و خوشبین هستم.
در این نشست برخی از اساتید و نمایندگان دانشجویی نیز به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برخی اقدامات گذشته و مشکلات پیش روی در حوزه آموزش عالی را تشریح کرد.
در ادامه این برنامه، دکتر مخبر با همراهی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه پس از افتتاح دو بلوک خوابگاهی جدید با ظرفیت 104 اتاق و 420 نفر، از برخی خوابگاهها در این دانشگاه بازدید کرد و ضمن گفتگوی صمیمانه با دانشجویان، در جریان مشکلات و دغدغه‌های آنها قرار گرفت.
دانشجویان مستقر در خوابگاه نیز در این دیدار سوالات و دغدغه‌های خود را در خصوص مسائل مختلف با دکتر مخبر مطرح کردند.