برنامه ریزی ها و تهیه زمین برای ساخت مسکن مطابق برنامه انجام شده است

دکتر محمد مخبر صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به ویژه شهید مظلوم دکتر بهشتی تصریح کرد: شهدای قوه قضاییه و همچنین دولت سرمایه و آبروی کشور هستند و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران با تأسی از منش و شیوه حکومت داری آنان در مسیر پیشرفت و تحقق آرمان ها و منویات مقام معظم رهبری حرکت میکنند. 

معاون اول رییس جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه سوال و پرسش از عملکرد و یا استیضاح وزرا حق قانونی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، افزود: دولت مردمی و مجلس انقلابی دلسوزانه و با تعامل به دنبال حل مشکلات هستند.

وی همچنین در خصوص برگزاری کنکور سراسری به عنوان بزرگترین رویداد علمی کشور اظهار داشت: کنکور سراسری و آزمون ورودی دانشگاه ها بسیار مهم و اثرگذار است لذا ضرورت دارد اقدامات لازم برای برگزاری هر چه با نشاط تر و بهتر این آزمون بزرگ و همچنین حمایت و پشتیبانی های لازم از دست اندرکاران اجرایی صورت پذیرد.

دکتر مخبر ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان برنامه و بودجه در فرصت سه ماهه پیش رو تا آغاز سال جدید تحصیلی، ایمن سازی و تجهیز امکانات مدارس را هر چه سریعتر پایان دهند که البته خیرین مدرسه ساز همانند گذشته آمادگی دارند به دولت کمک های لازم را ارائه دهند.

معاون اول رییس جمهور بر ضرورت توجه به پیوست های فرهنگی در انجام طرح ها و برنامه های استانی و ملی دولت تأکید کرد و گفت: طرح آزادسازی سواحل از برخی تصرفات دولتی و شخصی یکی از بزرگترین اقدامات دولت مردمی برای استفاده قشرهای مختلف از مواهب و نعمات طبیعی خدادادی کشور بود که دولت در نظر دارد با پیوست های فرهنگی و ایمنی سازی زمینه یک گردشگری سالم در کشور را ارتقا دهد.

دکتر مخبر همچنین به فضای سایبری و امنیت شبکه ها در سطح نظام بین الملل اشاره و تأکید کرد: خوشبختانه کشور در این حوزه از متخصصان و امکانات خوبی برخوردار است، اما برای اطمینان بخشی بیشتر باید آمادگی های لازم برای رصد نقاط حساس و ناایمن کشور به وجود آید.

معاون اول رییس جمهور در این جلسه از وزیر کشور خواست تا پس از جمع آوری گزارشی کامل، به وضعیت زندگی و بازسازی منازل تخریب شده و خسارات مالی مناطق آسیب دیده از زلزله و سیل رسیدگی شود.

دکتر مخبر در خصوص برنامه های دولت برای تحقق وعده رییس جمهور برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال در دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: در جلسات مختلف برنامه ریزی های لازم و تهیه زمین برای اجرای این طرح بزرگ دولت مطابق برنامه انجام شده است و امیدواریم در سال های آینده به مرور واحدهای مسکونی آماده شده به مردم تحویل داده می شود.