تاکید بر تامین زیرساخت های امنیتی برای جلوگیری از کلاهبرداری های اینترنتی /لزوم آماده سازی و تقویت تیم ملی فوتبال ایران برای اعزام به جام جهانی قطر

دکتر محمد مخبر عصر امروز(یکشنبه) در جلسه هیات دولت همچنین با اشاره به اعلام اسامی ابربدهکاران بانکی توسط بانک مرکزی تصریح کرد: اعلام اسامی ابربدهکاران یک اقدام بسیار خوب است که البته باید تمام جوانب و ضوابط آن در نظر گرفته شود تا حساب کسانی که از بانکها برای اجرای پروژه های بزرگ کشوری تسهیلات دریافت کرده اند با کسانی که سوء استفاده هایی در دریافت این وام ها داشته اند جدا شود. 
معاون اول رییس جمهور در ادامه از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست تا با کمک نهادهای ذیربط زیرساخت های امنیتی لازم را برای جلوگیری از کلاهبرداری های اینترنتی به ویژه پیامک های ارسالی به مردم در زمینه حذف ارز ترجیحی فراهم کند. 
دکتر مخبر با قدردانی از تلاش های وزارت بهداشت برای پرداخت و کمک های مالی برای هزینه های ناباروری گفت: طرح افزایش جمعیت یکی از دغدغه های رییس جمهور و دولت است و کمک های وزارت بهداشت برای پرداخت هزینه های ناباروری به زوج های ایرانی کمک بزرگی برای حل این دغدغه و تضمین آینده کشور خواهد کرد. 
دکتر مخبر همچنین پس از ارایه گزارش وزیر میراث فرهنگی و گردشگری از سفر اخیر خود به خوزستان ، به ظرفیت های بالای گردشگری رودخانه اروند و بهمن شیر اشاره و تصریح کرد: موقعیت ساحلی شهرهای استان خوستان به ویژه خرمشهر و آبادان یک فرصت بزرگ برای کسب درآمد از صنعت گردشگری در این شهرها است که باید وزارتخانه های کشور و گردشگری امکانات و زمینه های لازم برای فعالیت بخش خصوصی این صنعت در مناطق مستعد را فراهم کنند. 
وی اجرای سیاست های فرهنگی منطبق با ارزش های اسلامی و انقلابی در مدارس برای دانش آموزان را یکی از خواسته های قشرهای مختلف مردمی عنوان و تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با اجرای قوانین مصوب مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه سیاست های فرهنگی در نظام آموزش و پرورش گام های اساسی تری بردارد. 
دکتر مخبر در پایان از وزیر ورزش و‌ جوانان خواست با رفع مشکلات آماده سازی و تقویت تیم ملی فوتبال ایران برای اعزام به جام جهانی قطر، تدارکات لازم برای انجام بازی های تیم ملی هر چه سریعتر اتخاذ شود.