اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه 10 خرداد 1402 - 31 May 2023
شناسه خبر: 9574
تاریخ خبر: 1401/12/2
ساعت: 17:25
کد خبرنگار: 1060
در سیزدهمین جلسه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی مطرح شد؛‌

بررسی چالش ها و مشکلات طرح های انتقال آب خلیج فارس/ تشکیل کمیته تعیین تخصیص آب از خطوط انتقال با عضویت وزارتخانه های نیرو و صمت

سیزدهمین جلسه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی در دفتر معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

در این جلسه وزارت نیرو گزارشی از آخرین وضعیت و میزان پیشرفت فیزیکی طرح های انتقال آب از دریا شامل طرح های در دست اجرا برای انتقال آب از خلیج فارس، طرح انتقال آب دریای عمان به استان اصفهان، طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس و پروژه های نمک‌زدایی و شیرین سازی آب ارائه کرد.
در این نشست که وزرای نیرو، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشتند، چالش ها و مشکلات طرح ها و پروژه های شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در ادامه این جلسه مدیران عامل شرکت ملی مس ایران، شرکت فولاد مبارکه، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و مدیران دیگر شرکت های مرتبط، گزارشی از آخرین وضعیت پروژ های خود و نیز دغدغه ها و مشکلات پیش رو مطرح کردند.
همچنین پس از بحث و تبادل نظر در خصوص گزارش ها و موضوعات مطرح شده در این جلسه، تصمیماتی نیز اتخاذ و مقرر شد کمیته ای با عضویت وزارتخانه های نیرو و صمت جهت مشخص کردن میزان تخصیص آب مورد نیاز شرب و صنایع موجود از هر خط و تعیین قیمت بهینه آب انتقالی از دریا تشکیل شود و گزارش تصمیمات خود را در جلسه آتی ارائه دهند.
بازنگری در خصوص نوع فولاد مورد استفاده برای ساخت لوله در خط چهارم انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر استفاده از تولید داخل از دیگر تصمیمات این جلسه بود.

r_rsar
اخبار برگزيده