اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 29 اسفند 1401 - 20 March 2023
شناسه خبر: 9520
تاریخ خبر: 1401/11/4
ساعت: 15:40
کد خبرنگار: 1040
معاون اول رئیس جمهور در جمع مدیران و مقامات محلی شهرستان زابل:

خسارت های وارده به کشاورزان و دامداران جبران می شود/ با وجود برخی هجمه ها و فشارهای دشمنان به زودی شاهد گشايش های خوبی در كشور خواهيم بود

معاون اول رئيس جهمور با اشاره به برنامه های دولت سيزدهم برای توسعه سيستان و بلوچستان، تاكيد كرد: وضعیت کنونی استان سیستان و بلوچستان باید بهبود پیدا کند و دولت برنامه های ویژه ای برای توسعه همه جانبه این استان درنظر گرفته است.

دكتر محمد مخبر ظهر امروز (سه شنبه) پس از بازديد از چاه نيمه های منطقه سيستان و برخی گلخانه های آسیب‌دیده کشاورزان از سرما، با حضور در فرمانداری ويژه شهرستان زابل در نشستی با مدیران، نمایندگان و مسئولين اين منطقه با تأكيد بر اينكه در دولت سیزدهم برای پیشرفت کشور ريل گذاری جديدی شده است، افزود: با وجود برخی هجمه ها و فشارهای دشمنان به زودی شاهد گشايش های خوبی در كشور خواهيم بود.

معاون اول رئيس جمهور با تأكيد بر اينكه مردم محور اصلی برنامه های توسعه دولت هستند، خاطرنشان كرد: بستر حضور و فعاليت مردم در پيشرفت كشور در اين دولت فعال شده است و دولت بعنوان تسهيل گر در كنار مردم و بخش خصوصی برای توسعه همه جانبه كشور حضور خواهد داشت.

دکتر مخبر با اشاره به مشكلات كشور در زمان روی كارآمدن دولت سيزدهم اظهار داشت: گام های بلندی در زمينه اشتغال و مسكن برداشته شده است و به رغم برخی كارشكنی ها، سرمايه گذاری های داخلی و خارجی در حوزه های مختلف كشور برنامه ريزی شده و در حال انجام است.

وی با اشاره به ظرفيت های استان سيستان و بلوچستان گفت: استان سيستان و بلوچستان با مزيت همجواری در كنار دريا و سفره های آب زيرزمينی نبايد با مشكلات خشكسالی و كم آبی روبرو باشد و دولت برنامه دارد تا با اجرای طرح انتقال آب از دريا، استخراج آبهای ژرف و پيگيری حقابه هيرمند مشكلات كم آبی استان ظرف دو، سه سال آينده برطرف شود.

معاون اول رئيس جمهور همچنين در بخش ديگری از سخنان خود با اشاره به خسارات وارده به دامداران و كشاورزان منطقه سيستان پس از سرمازدگی هفته های اخیر، تصريح كرد: در اين سفر تصميمات خوبی برای ارايه كمك ها و تسهيلات مالی به گلخانه ها و دامداری هايی كه از خشسالی و سرمازدگی دچار آسيب شده اند، اتخاذ می شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مشكلات سوخت استان سيستان و بلوچستان تأكيد كرد: جايگاه های سوخت در اين استان متناسب با جمعيت و وسعت وجود ندارد و با برگزاری جلسات در اين سفر و با حضور وزير نفت برنامه ها و طرح هایی برای حل مشكل جايگاه های سوخت بررسی و پس از تایید اجرا می شود.

دكتر مخبر به حساسيت و علاقمندی مقام معظم رهبری و همچنین رئيس جمهور نسبت به منطقه سيستان و بلوچستان اشاره و تاكيد كرد: افتتاح خط ريلی زاهدان–خاش موجب خرسندی مقام معظم رهبری شد و رئيس جمهور نيز پس از بروز برخی مشكلات طی روزهای گذشته در اين استان تيمی از دولت را مامور كرد تا مسائل اين استان هر چه سريعتر پيگيری و برطرف شود.

وی در پايان اين جلسه با اشاره به سرمای روزهای گذشته در اين منطقه و گرانی قبض های برق اعلام كرد كه برای جبران اين مسأله در این سفر تصمیم گیری می کنیم.

گفتنی است پیش از ورود معاون اول رئیس جمهور به فرمانداری ویژه زابل برخی از شهروندان این منطقه برای گفتگو با وی جمع شده بودند که دکتر مخبر نیز با حضور در میان آنها به دغدغه ها و مشکلات شان گوش سپرد و قول داد پیگیری ها و مساعدت های لازم برای حل مشکلات مردم انجام شود.

r_rsar
اخبار برگزيده