اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 29 اسفند 1401 - 20 March 2023
شناسه خبر: 9500
تاریخ خبر: 1401/10/26
ساعت: 18:35
دکتر مخبر در جلسه هیات امنای دانشگاه تربیت مدرس:

هزینه در بخش پژوهش درواقع سرمایه گذاری است/ توجه به تحقیقات کاربردی و ارائه راه حل های عملیاتی و قابل اجرا برای چالش های کشور ضروری است

معاون اول رییس جمهور پیش از ظهر امروز(دوشنبه) با حضور در دانشگاه تربیت مدرس در جلسه هیات امنای این دانشگاه شرکت کرد.

دکتر محمد مخبر در این جلسه با بیان اینکه دانشگاه تربیت مدرس به دلیل ماموریت‌های خطیری که بر عهده دارد از ساحت و جایگاه ویژه ای برخوردار است، گفت: این دانشگاه به جهت وظیفه تربیت اعضای هيأت علمی و مدرس در رشته‌های علمی مورد نياز دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی و تحقيقاتی كشور، نقش موثر و مهمی در توسعه تحصیلات عالی و تولید علم در کشور ایفا می کند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به مسائل و چالش های مختلف داخلی و خارجی پیش روی کشور، تصریح کرد: دانشگاه تربیت مدرس می تواند با ورود به این مسائل و تعریف کارویژه های مرتبط، ساختارهایی چابک و علمی را برای رفع هر یک از این چالش ها فعال کند و راه حل هایی عملیاتی و قابل اجرا برای چالش های کشور پیشنهاد دهد.
دکتر مخبر همچنین با اشاره به رویکرد و توجه ویژه دولت سیزدهم به دانشگاهها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور، توجه جدی به موضوع پژوهش را از اصلی ترین اولویت های دانشگاهها دانست و افزود: هر میزان تخصیص اعتبار در بخش پژوهش بیش از آنکه هزینه باشد، سرمایه گذاری است. وی ادامه داد: توجه به تحقیقات کاربردی با رویکرد مساله محور از موضوعات بسیار مهم و ضروری است که می تواند هم به رفع مشکلات و افزایش درآمدهای کشور منجر شود و هم منابع مالی پایدار برای دانشگاه فراهم کند.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه هنوز نتوانسته ایم از دارایی های کشور و منابع خدادای به نحو مطلوب استفاده کنیم، اظهار داشت: کانونی که باید به این موضوع به طور ویژه توجه کند و با حضور میدانی و فعال در حل مسائل کشور ایفای نقش کند، دانشگاهیان و اساتید هستند.
وی با اشاره به گزارش های ارائه شده در جلسه در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: یکی از ماموریت های دانشگاه تربیت مدرس، جذب دانشجو از خارج از کشور است و در کنار این ماموریت باید نسبت به ارتقای همكاری با مراكز علمی - پژوهشی در سطح ملی، منطقه‌ای و بين‌المللی و تربیت اساتید برای تدریس در دانشگاه های خارج از کشور نیز اقدام کند.
در این جلسه که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز حضور داشت، رییس دانشگاه تربیت مدرس گزارشی از وضعیت این دانشگاه و اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف نظیر توسعه و ارتقای كيفيت خدمات دانشجويی و بهبود مديريت اجرايی و علمی دانشگاهی ارائه کرد.

r_rsar
اخبار برگزيده