اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 29 اسفند 1401 - 20 March 2023
شناسه خبر: 9451
تاریخ خبر: 1401/9/28
ساعت: 14:15
کد خبرنگار: 1040
برگزاری همایش بیمه سلامت و پزشک خانواده در محلات کم برخوردار با حضور معاون اول رییس جمهور؛

یک و نیم میلیون نفر در 2020 محله کم برخوردار تحت پوشش بیمه قرار گرفتند/ دکتر مخبر: نیروی محرکه اقتصاد و حل مسائل کشور مردم هستند و باید همدلانه رو به جلو حرکت کرده و‌ تمام مشکلات را حل کنیم

همایش بیمه سلامت و پزشک خانواده در محلات کم برخوردار کشور با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار و بر تحت پوشش قرار گرفتن یک و نیم میلیون نفر در این محلات تاکید شد.

دکتر محمد مخبر صبح امروز(دوشنبه) در همایش بیمه سلامت و پزشک خانواده در 2020 محله کمتر برخوردار با رویکرد اجتماع محور که در سالن اجتماعات بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، با اشاره به روحیه و رویکرد مدیریت جهادی در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، گفت: اجرای طرح توانمندسازی محلات کم برخوردار با کمک جوانان و مردم از ایده تا اجرای آن یک کار جهادی مبتکرانه بود که بر روی تمام این اقدامات با حضور مردم از هر محله فکر، برنامه ریزی و سازماندهی بزرگی صورت پذیرفت و باید با سرعت و قوت ادامه پیدا کند.
وی اجرای این طرح را یکی از مصادیق مهم حرکت عدالت محور، جهادی و مردمی دانست و افزود: اگر این طرح بنا بود در سازمان و یا یک ساختار اداری انجام شود، اجرای این حجم از خدمات اجتماعی، توانمندسازی، اشتغال، سلامت و مسکن در این ابعاد وسیع در سرتاسر کشور با وجود دیوانسالاری و برخی سازوکارهای دولتی با چالش ها و مشکلات زیاد مواجه می شد.
دکتر مخبر با قدردانی از دست اندرکاران اجرای طرح توانمندسازی محلات کم برخوردار تصریح کرد: دولت با تمام توان از این طرح پشتیبانی می کند و از نظر مادی، معنوی و حاکمیتی از هیچ کمکی فروگذار نخواهد کرد.
معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وجه تمایز نظام جمهوری اسلامی ایران با سایر حکومت ها جهت گیری عدالت محور و تحقق شعار عدالت است، ‌تصریح کرد: خدمات نظام جمهوری اسلامی در طول40 سال گذشته بسیار گسترده است تا جایی که پیش از پیروزی انقلاب در یک شهر 200 هزار نفری چند پزشک خارجی با کمترین تحصیلات به مردم خدمات می دادند اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی شبکه بزرگ بهداشت کشور در کنار خدماتی همانند آب، برق و جاده در سرتاسر کشور بویژه مناطق محروم اجرایی و عملیاتی شده است.
وی با تاکید بر اینکه با هر یک از نعمت های خدادادی در ایران می توان به راحتی کشور را اداره کرد، افزود: باید ظرفیت ها و مزیت های کشور را به دست مردم بسپاریم تا در حوزه مسائل و اصلاحات اقتصادی کشور هر چه سریعتر به سرمنزل مقصود برسیم. نیروی محرکه اقتصاد و حل مشکلات کشور خود مردم هستند و چنانچه همه بتوانیم همدلانه، متحد و در یک مسیر رو به جلو حرکت کنیم، مسائل و مشکلات بتدریج حل خواهد شد.
دکتر مخبر خاطرنشان کرد: علی رغم توطئه های دشمنان و رسانه های معاند دولت سیزدهم گام های بسیار بزرگی در زمینه معیشت، اشتغال، سلامت و مسکن برداشته است که جزو اهداف و راهبردهای جدی دولت در زمان آغاز بکار بود و امروز پس از 15 ماه یک کارنامه قابل ارائه از خدمات یک سال و نیم گذشته وجود دارد.
معاون اول رییس جمهور با برشمردن خدمات دولت در زمینه بهداشت و طرح مسکن ادامه داد: شبکه بهداشت کشور ما در دنیا کم نظیر است تا جایی که در دورترین نقاط ایران خانه های بهداشت فعال هستند و این شبکه بهداشت در دوران شیوع کرونا کمک های بزرگی به کشور کردند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره و تلاش های مهندس رستم قاسمی برای اجرای طرح ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم افزود: طرح ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در دولت با قوت ادامه دارد و زمین و مجوز برای یک میلیون و چهارصد هزار واحد مسکونی درطول چند ماه گذشته آماده شده که در این میان 500 هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و 200 هزار خانه روستایی هم درنظر گرفته شده است.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمنان از پیشرفت کشور هراس به دل دارند، افزود: در زمینه اشتغالزایی نیز نزدیک به 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری داخلی و خارجی بر روی مزیت های کشور درحال برنامه ریزی و اجرا است.
دکتر مخبر با اشاره به عملیات و جنگ روانی دشمنان در زمینه های اقتصادی کشور تاکید کرد: تورم کنونی در کشورهای غربی در دهه های گذشته سابقه نداشته است و در یک بحران اقتصادی فروشگاه های این کشورها با چنان کمبودی مواجه شد که مردم به این فروشگاه ها هجوم می بردند اما در ایران این بالندگی وجود دارد که با وجود بحران های جهانی اقتصاد و علیرغم اجرای موفقیت آمیز طرح حذف ارز ترجیحی؛ اما هیچ فروشگاهی با کمبود کالا مواجه نشد.
معاون اول رییس جمهور در این همایش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت به ویژه در دوران شیوع کرونا تصریح کرد: باید خدمات و حماسه های مردم، پرستاران و کادر بهداشت و سلامت در دوران شیوع کرونا برای نسل های کنونی و آینده به خوبی منعکس شود.
همچنین در این مراسم دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر ناصحی رییس سازمان بیمه سلامت ایران و دکتر علی آقامحمدی رییس ستاد توانمند سازی محلات کم برخوردار نیز در سخنانی اقدامات صورت گرفته در محلات مذکور را تشریح کردند.
همچنین در این مراسم با حضور معاون اول رییس جمهور و اهدای لوح تقدیر از فعالان و سازمان های فعال در طرح توانمند سازی محلات کم برخوردار قدردانی شد.

r_rsar
اخبار برگزيده