اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه 19 بهمن 1401 - 08 February 2023
شناسه خبر: 9437
تاریخ خبر: 1401/9/7
ساعت: 16:30
کد خبرنگار: 1050

جلسه 5 ساعته دكتر مخبر و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان های مازندران و خوزستان

معاون اول رییس جمهور صبح و بعدازظهر امروز در جلسات جداگانه با مجامع نمایندگان استان های مازندران و خوزستان مسائل و مشکلات شهرهای مختلف این استان ها را مورد بررسی قرار داد. وی در این جلسات بر اجرای تمام مصوبات سفرهای استانی رییس جمهور و پیگیری مجدانه مشکلات و مسائل مردم در شهرهای مختلف تاکید کرد.

توسعه مازندران نیازمند توجه جدی به سه بخش دریا، کشاورزی و گردشگری است

دکتر محمد مخبر در جلسه با نمایندگان استان مازندران توجه به اقتصاد دریا محور، کشاورزی و حوزه گردشگری در این استان را پراهمیت دانست و گفت: لازم است در برنامه هفتم توسعه کشور برنامه ای دقیق و منسجم برای توسعه این سه بخش گنجانده شود.
معاون اول رییس جمهور همچنین با تاکید بر اهمیت ایجاد و راه اندازی صنایع تبدیلی در استان مازندران خاطر نشان کرد: متاسفانه از توجه به بخش صنعت در استان مازندران غفلت شده که لازم است تمرکزی جدی بر صنایع تبدیلی کشاورزی در این استان با رعایت ملاحظات محیط زیستی معطوف شود.
وی از اهتمام ویژه دولت برای پیگیری مجدانه و اجرای مصوبات سفرهای استانی رییس جمهور خبر داد و افزود: دولت به اجرای مصوبات سفرهای استانی متعهد است و تخصیص اعتبارات و منابع مالی مرتبط با این مصوبات در جریان است.
دکتر مخبر با اشاره به گزارش استاندار مازندران در خصوص اقدامات صورت گرفته برای حل مشکل پسماند این استان و نیز مسائل مرتبط با خرید مرکبات گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته و دولت حل کامل این مشکلات را با جدیت پیگیری خواهد کرد.
وی با بیان اینکه دولت در بخش مسکن و اشتغال برنامه ریزی و اقدامات گسترده ای را در پیش گرفته، گفت: برای بخش اشتغال منابع و اعتبارات مالی مناسب با مکانیزم اجرا درنظر گرفته شده تا برای انواع اشتغال خرد، متوسط و خانگی هزینه شود.


ایجاد ظرفیت های جدید اشتغال در استان خوزستان ضرورت جدی دارد
دکتر محمد مخبر در جلسه با نمایندگان استان خوزستان، این استان را پراهمیت و با کارکرد ملی توصیف کرد و گفت: استان خوزستان با وجود ظرفیت های متعدد و گسترده در بخش های مختلف نباید از مشکلاتی نظیر بیکاری و فقر رنج ببرد.
دکتر محمد مخبر با اشاره به جریانات اخیر کشور و تلاش گسترده دشمنان برای ضربه زدن به ایران گفت: حمایت های غرب از اتفاقات اخیر در کشور در طول تاریخ بی سابقه است.
دکتر مخبر اقتصاد دریامحور را از مزیت های کشور برشمرد و خاطر نشان کرد: ایران از 2700 کیلومتر ساحل برخوردار است و 400 کیلومتر به اقیانوس دسترسی دارد که با اتکا به این ظرفیت ها می توان در کشور تحول ایجاد کرد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه ایجاد فرصت های جدید اشتغال برای این استان ضرورت جدی دارد، افزود: برنامه دولت برای ایجاد شهرهای پتروشیمیایی و شهرهای مولد کشاورزی می تواند ظرفیت های اشتغالزایی را در این استان افزایش دهد.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه مسائل و مشکلات اصلی استان خوزستان بر کسی پوشیده نیست، از نمایندگان استان خواست چند پیشنهاد کلیدی و راهگشا را برای ایجاد تحول جدی در استان خوزستان طراحی کنند تا این پیشنهادات در دستور کار دولت قرار گیرد.

 

اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده