اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
پنج‌شنبه 11 خرداد 1402 - 01 June 2023
شناسه خبر: 8837
تاریخ خبر: 1400/12/22
ساعت: 13:39
تاکید معاون اول رییس جمهور بر تدوین طرحی جامع برای تحول در صنعت خودروسازی کشور؛

رقابتی شدن صنعت خودروسازی گامی مهم در جهت تنوع، اصلاح قیمت و افزایش کیفیت است

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تدوین طرحی جامع و عملیاتی برای اصلاح ساختار و ایجاد تحول در صنعت خودرو سازی کشور تاکید کرد.

دکتر محمد مخبر صبح امروز(یکشنبه) در جلسه ارائه طرح های نخبگان که این بار موضوع راهکارهای برون رفت صنعت خودرو از چالش فعلی برگزار شد،‌ با تبریک اعیاد شعبانیه و با اشاره به بازدید اخیر رییس جمهور از شرکت ایران خودرو، اظهار داشت: رییس جمهور در این بازدید دستوراتی را برای اصلاح وضعیت موجود ابلاغ کردند و خواستار پیگیری جدی این دستورات شدند.

معاون اول رییس جمهور افزود: اصلاح ساختار موجود در صنعت خودروسازی نیازمند برنامه ای جامع و مدون است به گونه ای که این برنامه به همراه زمان بندی مشخص و تقسیم وظایف باشد و به صورت جدی دنبال شود.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه در خصوص راه های برون رفت صنعت خودرو از چالش های موجود و بهبود کیفیت، گفت: باید از فرصتی که به واسطه بازدید رییس جمهور از شرکت ایران خودرو ایجاد شده، حداکثر استفاده را داشته باشیم و این گزارش را به یک برنامه عملیاتی زمان بندی شده تبدیل کنیم.

دکتر مخبر با بیان اینکه تقویت سایر شرکت های خودروسازی کشور می تواند به رقابتی شدن این صنعت کمک کند، تصریح کرد: تا زمانی که صنعت خودروسازی رقابتی نشود، امکان حل مسائل و چالش های فعلی میسر نخواهد شد و شاهد خروج از انحصار، تنوع و اصلاح قیمت و افزایش کیفیت خودرو نخواهیم بود.

در این جلسه گزارشی از راه های برون رفت صنعت خودرو از چالش فعلی ارائه و پیشنهاداتی برای بهبود کیفیت صنعت خودرو کشور مطرح شد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو، اصلاح ساختار حاکمیت شرکتی، ارتقای فناوری و نوآوری در طراحی و ساخت، شکل گیری توانمندی با تکیه بر رقابتی شدن بازار و تسهیل مشارکت های بین المللی و انتقال فناوری از جمله محورهای مطرح شده در این گزارش بود.

r_rsar
اخبار برگزيده