اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
پنج‌شنبه 11 خرداد 1402 - 01 June 2023
شناسه خبر: 8790
تاریخ خبر: 1400/12/14
ساعت: 14:15
کد خبرنگار: 1050
معاون اول رییس جمهور:

همکاری ایران با قطر در جام جهانی 2022 می تواند فصل جدیدی در مناسبات تهران ـ دوحه باشد

معاون اول رییس جمهور با اشاره به مذاکرات صورت گرفته میان ایران و قطر برای همکاری جهت برگزاری رویداد جام جهانی 2022 قطر گفت: جام جهانی 2022 فرصت مناسبی برای توسعه و تعمیق مناسبات تهران و دوحه است و می تواند فصل جدیدی در روابط دو کشور ایجاد کند.

دکتر محمد مخبر ظهر امروز(شنبه) در جلسه بررسی موضوعات مربوط به جام جهانی 2022 قطر بر ضرورت تدوین طرحی جامع برای همکاری های مشترک ایران و قطر در برگزاری جام جهانی 2022 تاکید کرد و افزود: تشکیل کمیته مشترک جام جهانی میان مسئولین مربوطه ایران و قطر می تواند گامی مهم و موثر در پیشبرد همکاری های فیمابین باشد.

معاون اول رییس جمهور همچنین به جاذبه ها و فرصت های گسترده کشورمان در زمینه گردشگری اشاره و خاطر نشان کرد: مشارکت و همکاری ایران با قطر برای برگزاری جام جهانی 2022 می تواند نقطه عطفی در معرفی ظرفیت های گردشگری کشورمان به تماشاگران شرکت کننده در جام جهانی 2022 و گردشگران خارجی باشد.

وی از وزیر نیرو بعنوان ریاست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و قطر خواست ضمن تدوین طرح جامع همکاری ایران با قطر برای برگزاری جام جهانی، از این فرصت برای شناسایی و احصاء زمینه های همکاری دراز مدت تهران و دوحه استفاده کرده و بسترهای لازم را برای گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری فیمابین فراهم کند.

در این جلسه که وزرای نیرو، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی نیز حضور داشتند، گزارشی از مذاکرات و هماهنگی های انجام شده میان ایران و قطر برای استفاده از ظرفیت های حمل و نقل و اقامتی کشورمان برای برگزاری رویداد جام جهانی 2022 قطر ارائه شد.

در این نشست همچنین گزارشی از ظرفیت های ایران برای حمل و نقل هوایی و دریایی و میزبانی تیم های شرکت کننده در جام جهانی و نیز پذیرش و اسکان گردشگران خارجی ارایه و تصمیمات لازم برای بسترسازی جهت همکاری هر چه بهتر ایران و قطر اتخاذ شد.

r_rsar
اخبار برگزيده