اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه 9 اسفند 1402 - 28 February 2024
شناسه خبر: 8768
تاریخ خبر: 1400/12/4
ساعت: 17:50
در جلسه کارگروه روسای کمیته های تخصصی کرونا به ریاست معاون اول رییس جمهور مطرح شد؛

گسترش واکسیناسیون از عوامل مدیریت مطلوب موج ششم کرونا است

جلسه کارگروه روسای کمیته های تخصصی کرونا عصر امروز(چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

دکتر محمد مخبر در این جلسه با اشاره به گزارش های ارائه شده مبنی بر کاهش میزان مراجعات و بستری های ناشی از کرونا، از اقدامات صورت گرفته برای مدیریت بیماری کرونا در پیک ششم قدردانی کرد و افزود: یکی از دلایل مدیریت شرایط موجود و بالا رفتن میزان مقاومت مردم، گسترش واکسیناسیون است که طی ماه های اخیر به خوبی و با سرعت بالا انجام شده است. با این حال ضرورت دارد همچنان روند بیماری مورد رصد قرار گرفته و مصوبات ستاد ملی کرونا با جدیت دنبال شود.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین رییس جمعیت هلال احمر حضور داشتند، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور ارائه کرد.

دکتر عین الهی افزود: با وجود پیک ششم کرونا و محدودیت های اعمال شده، شرایط به خوبی تحت مدیریت است که نشان دهنده عملکرد قابل قبول دولت در گسترش واکسیناسیون بوده است.

در ادامه این جلسه گزارشی از اعمال محدودیت های سویه اومیکرون متناسب با شرایط واکسیناسیون و مدیریت هوشمند بیماری شهرهای قرمز ارائه شد و توضیحاتی نیز در خصوص تردد مسافران از مرزهای کشور با عنایت به در پیش بودن تعطیلات نوروز مطرح گردید.

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت هم در این جلسه گزارشی از تشکیل کارگروه ویژه کووید 19 در این دفتر و دریافت 72 ایده از سراسر کشور برای تبدیل به طرح پژوهشی جهت مقابله با کرونا ارائه کرد و به تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای بهره مندی از طب ایرانی  برای مقابله با کووید 19 در موج ششم پرداخت که در این دوره از شدت بیماری توانسته در روند بهبود وضعیت بیماران عملکرد بهتری داشته باشد.

در ادامه این جلسه پیشنهاداتی جهت طرح در صد و هشتیمن نشست ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مطرح و مقرر شد این پیشنهادات برای تصمیم نهایی در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مورد بررسی قرار گیرد.

r_rsar
اخبار برگزيده