دکتر جهانگیری ابلاغ کرد؛
ابلاغ مصوبه تخفیف صددرصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان کم مصرف از سوی معاون اول رییس جمهور/فرصت شش ماهه به مشترکان پرمصرف برای اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف آب/ باغ، ویلا‌ها و خانه باغ‌ها مشمول تخفیف نیستند

در این مصوبه که به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی ابلاغ شده آمده است: صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان با مصرف تا یک سوم الگوی تعیین شده (موضوع تبصره-4- ماده -1- قانون توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور مصوب 1394) را با تخفیف صددرصدی محاسبه کند.
هیات وزیران با تاکید بر اینکه آب بهای سایر مشترکان تا الگوی تعیین شده تغییری نخواهد کرد، تصویب نمود: مشترکان با مصرف ماهانه بیش از الگوی مصرف، شش ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف آب اقدام کنند. در پایان این دوره، بهای آّب آن دسته از مشترکینی که مصرف آنان بیش از الگوی تعیین شده باشد،‌ به پیشنهاد وزارت نیرو و تصویب شورای اقتصاد افزایش می یابد.
در مصوبه ابلاغی از سوی معاون اول رییس جمهور از وزارت نیرو خواسته شده تا ضمن اطلاع رسانی،‌ آموزش و فرهنگ سازی،‌ مشترکین پر مصرف را نسبت به استفاده از وسایل کاهنده مصرف با هدف اصلاح رفتار و کاهش مصارف غیر ضروری ترغیب کند.
در مصوبه دولت تصریح شده است: این تخفیف صرفا شامل سکونتگاه های دایمی در حال بهره برداری شهری و روستایی می شود. واحدهای خالی از سکنه و سکونتگاه های غیر دایم نظیر باغ ، ویلاها و خانه باغ ها مشمول تخفیف نمی شوند.