طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - 14 November 2018
شناسه خبر: ۹۱۶
تاریخ خبر: ۲۳/ ۰۱/ ۱۳۹۴
ساعت: ۱۷:۲۱
معاون اول رییس جمهور:

با وجود دشمنی‌ها، انقلاب اسلامی مسیر توسعه و رشد را ادامه می دهد

معاون اول رییس جمهور گفت: با وجود دشمنی ها، این انقلاب هنوز هم مسیر توسعه و رشد را ادامه می دهد و یکی از مسایل جدی که برای نسل جوان سوال است و تاکنون مغفول مانده، نقش همسر امام(ره) در طول مبارزات بوده است.
دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر  امروز (یکشنبه) در همایش بزرگداشت بانوی انقلاب اسلامی ایران، خدیجه ثقفی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: امام خمینی(ره) حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارد و در مقطعی که شکل گیری یک انقلاب به نام اسلام برای بسیاری افراد غیرقابل تصور بود، امام (ره) انقلاب اسلامی ایران را مستقر کرد و از فکر و تصور به منصه ظهور رساند.
معاون اول رییس جمهور با بیان این که تبیین نقش همسر امام(ره) در طول مبارزات ضروری است، گفت: دولت وظیفه دارد الگوهای مناسبی که در انقلاب وجود داشته را به جامعه و جهان معرفی کند.
دکتر جهانگیری با یادآوری سفر چند ماه گذشته خود به نجف اشرف و بازدید از بیت امام(ره) در آن شهر، اظهار داشت: ‌امام خمینی (ره) در نجف خانه کوچکی داشتند که همسرشان 14 سال در این خانه در کنار امام خمینی (ره) در آن شرایط سخت زندگی کردند.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه در کشورهای دیگر به چنین شخصیت هایی بسیار اهمیت می دهند، گفت: این شخصیت ها باید به عنوان الگو معرفی شوند تا همگان بدانند که در چه شرایط سختی این انقلاب توسط امام(ره) و بیت ایشان اداره شد.
دکتر جهانگیری یکی از مظلومیت های مرحومه خدیجه ثقفی را مربوط به زمان درگذشت ایشان دانست و افزود: در سال 88 به دلیل شرایط ویژه کشور مراسم متناسب با شان و جایگاه ایشان برگزار نشد و بیت امام(ره) در آن شرایط این مراسم را بسیار ساده برگزار کرد.
وی اظهار امیدواری کرد برگزاری اینگونه همایش ها و پرداختن به شخصیت بانوی بزرگ انقلاب بتواند در معرفی ویژگیهای ایشان موثر واقع شود.
انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh