طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - 01 April 2020
شناسه خبر: ۷۳۷۹
خبرنگار : ۱۰۵۰  
تاریخ خبر: ۰۱/ ۱۲/ ۱۳۹۸
ساعت: ۲۳:۵۰
دکتر جهانگیری در نخستین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد:

دولت با تمام ظرفیت برای مقابله با ویروس کرونا در کنار وزارت بهداشت قرار دارد/ تمام امکانات و ظرفیت‌های کشور متعلق به ملت ایران است و باید در خدمت مردم باشد/ واحد‌های تولید کننده ماسک باید برای تامین نیاز مردم به صورت سه شیف فعالیت کنند/ رسانه‌های بیگانه در تلاش هستند با پمپاژ اخبار نادرست، جو روانی جامعه ایران را متشنج کنند/ سلامت مردم خط قرمز دولت است و در اولویت همه امور قرار دارد

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت و نظام با تمام ظرفیت برای مدیریت و پیشگیری از ویروس کرونا در کنار وزارت بهداشت قرار دارد، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدون دغدغه نسبت به حمایت و پشتیبانی، با بسیج کامل امکانات کشور، برای مدیریت و کنترل ویروس کرونا گام بردارد تا بخش بهداشت و درمان ایران کارنامه‌ای درخشان از خود برجای بگذارد.

دولت با تمام ظرفیت برای مقابله با ویروس کرونا در کنار وزارت بهداشت قرار دارد/ تمام امکانات و ظرفیت‌های کشور متعلق به ملت ایران است و باید در خدمت مردم باشد/ واحد‌های تولید کننده ماسک باید برای تامین نیاز مردم به صورت سه شیف فعالیت کنند/ رسانه‌های بیگانه در تلاش هستند با پمپاژ اخبار نادرست، جو روانی جامعه ایران را متشنج کنند/ سلامت مردم خط قرمز دولت است و در اولویت همه امور قرار دارد

دکتر اسحاق جهانگیری پنجشنبه شب در نخستین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا که در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، با تاکید براینکه تمام امکانات و ظرفیت های کشور متعلق به ملت ایران است و باید در اینگونه مواقع در خدمت مردم باشد، اظهار داشت: شرکت ها و واحدهای تولید کننده ماسک باید به صورت سه شیف فعالیت کنند تا ماسک مورد نیاز به وفور در اختیار مردم باشد و مردم کمترین دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند.
معاون اول رییس جمهور با قدردانی از تلاش های گسترده وزارت بهداشت در مدیریت و مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: توانمندی بخش بهداشت و درمان استثنایی و سرمایه ای بزرگ برای کشور است و قادر است به نحو مطلوب این ویروس را مدیریت کند تا با حداقل آسیب و خسارت بتوانیم از این مسئله عبور کنیم.
دکتر جهانگیری با اشاره به مطالب خلاف واقع در برخی رسانه های بیگانه و فضای مجازی در خصوص ویروس کرونا در ایران، افزود: ستاد ‌پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا باید به افکار عمومی به صورت روزانه و مستمر اطلاع رسانی کند چرا که رسانه های بیگانه در تلاش هستند با پمپاژ اخبار نادرست، جو روانی جامعه ایران را متشنج کنند.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: متهم کردن دولت به ناتوانی در فضای مجازی، اقدامی ظالمانه است و انتشار دهندگان اینگونه اخبار نادرست با مردم و جامعه صادق نیستند.
وی با تاکید بر اینکه باید برای پرسش ها و ابهامات مردم پاسخ های روشن و دقیق داشته باشیم، تصریح کرد: باید با مردم صادقانه سخن بگوییم و اگر مردم ببینند که دولت برای سلامتی آنها در تلاش است، حتما همکاری و همراهی خوبی برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا خواهند داشت.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به برخی محدودیت ها در پرواز های مسافربری میان ایران و چین، خاطرنشان کرد: چین کشوری دوست برای ایران است و روابط خوبی میان دو کشور وجود دارد اما سلامت مردم خط قرمز دولت است و در اولویت همه امور قرار دارد.
معاون اول رییس جمهور از همه پزشکان، صاحبنظران، نهادهاي حکومتی و عمومی و حتی بخش خصوصی خواست توانمندی و ظرفیت های خود را در اختیار بخش بهداشت و درمان کشور قرار دهند تا با حداقل آسیب ها بتوانیم مسئله ویروس کرونا را پشت سر قرار دهیم.
در این جلسه که وزرای آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، راه و شهرسازی، سخنگوی دولت، رییس سازمان اورژانس کشور، رییس ستاد بحران کشور و رییس سازمان پدافند غیرعامل نیز حضور داشتند، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از سابقه ویروس کرونا از سالهای گذشته که با نام ها و اشکال مختلف در جهان بروز کرده بود ارائه کرد و به تشریح ویژگی‌های شکل جدید این ویروس پرداخت.
دکتر نمکی همچنین گزارشی از موارد مبتلا به کرونا در قم ارائه کرد و افزود: برنامه های مراقبتی به خوبی در حال انجام است و آموزش های گسترده هم به پرسنل بهداشت و درمان و هم به مردم در حال انجام است.
وی با بیان اینکه به بیمارستانها و مراکز درمانی دستورهای لازم ابلاغ شده و آمادگی کافی برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا وجود دارد، خاطرنشان کرد: اقدامات مورد نیاز برای مواردی که مشکوک به کرونا باشند در مراکز درمانی به خوبی انجام می شود و آزمایش ها و تست های مورد نیاز برای اطمینان از ابتلا به این ویروس انجام می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از برنامه ریزی برای تامین ماسک مورد نیاز خبر داد و افزود: تمهیدات و تدابیر لازم برای تامین ماسک مورد نیاز در کشور انجام شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا و ارائه گزارش های دستگاه ها و نهادهای مختلف در این خصوص، تصمیمات لازم برای بسیج امکانات و استفاده از همه ظرفیت ها برای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ شد.
همچنین مقرر شد با پیگیری وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید کنندگان ماسک با فعالیت مستمر، نیاز مردم به ماسک را مرتفع کرده به گونه ای که ماسک به وفور در اختیار مردم باشد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز قرار شد با پیگیری شبانه روزی و با استفاده از تمام ظرفیت های کشور، برنامه مقابله با ویروس کرونا را با جدیت مدیریت کرده و اطلاع رسانی به مردم را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh