طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ      
سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - 22 October 2019
شناسه خبر: ۶۷۵۵
تاریخ خبر: ۱۲/ ۰۱/ ۱۳۹۸
ساعت: ۱۶:۴۸
دکتر جهانگیری در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از سد دز:

با اطمینان می‌گویم دولت در زمینه جبران خساران سیل در کنار مردم است/ از مردم درخواست می‌کنم به هشدار‌ها توجه کنند/ وضعیت فعلی سد‌های خوزستان نعمتی برای کشور و این استان است

معاون اول رییس جمهور گفت: برای جبران خسارات سیلاب‌هایی که در کشور رخ داده است تمهیدات مناسب و مصوبات خوبی در دولت داشته ایم و به مردم اطمینان می‌دهیم که دولت در این زمینه در کنار آن‌ها خواهد بود.

با اطمینان می‌گویم دولت در زمینه جبران خساران سیل در کنار مردم است/ از مردم درخواست می‌کنم به هشدار‌ها توجه کنند/ وضعیت فعلی سد‌های خوزستان نعمتی برای کشور و این استان است

دکتر اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از سد دز در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر خود به استان‌های غربی و جنوبی در معرض سیل گفت: در استان کرمانشاه مدیریت استان بر اوضاع مسلط بود اما میزان بارندگی ها هم کمتر بود. در کرمانشاه مسئولان خود را برای بارندگی هایی که از شب گذشته آغاز شده و احتمالا تا چهارشنبه ادامه پیدا می کند، به خوبی آماده کرده بودند.
وی افزود: امیدوارم با توجه به توانمندی های مدیریتی و آمادگی که در استان کرمانشاه وجود داشت، با مشکل جدی در این استان مواجه نشویم.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: پس از کرمانشاه به استان لرستان سفر کردم و از همان ابتدای سفر با بارش های شدیدی در منطقه مواجه شدیم. صبح امروز نیز در لرستان شاهد آن بودیم که آب در رودخانه بالا آمده بود و در برخی از مناطق وارد شهر شده بود.
دکتر جهانگیری اظهار داشت: در تماسی که با وزیر کشور داشتم، دستور دادم تا از استان اصفهان و استان مرکزی کمک و امکانات مورد نیاز استان لرستان تامین شود و پیش بینی های لازم در این زمینه انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه از مردم درخواست می کنم تا به هشدارها توجه کنند، خاطرنشان کرد: همه هشدارها برای آن است تا سلامت مردم حفظ شود و مردم باید به این هشدارها توجه کنند.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: با توجه به اینکه امکان پرواز هواپیما از استان لرستان نبود، با ماشین به خوزستان آمده ام و در مسیر سیلاب هایی را که به سمت خوزستان می آمدند، مشاهده کردم.
دکتر جهانگیری با اشاره به اینکه سد دز یکی از مهمترین سدها در کنترل سیلاب است، اظهار داشت: این سد یکی از مستحکم ترین سدها است و متخصصان و مسئولان آن هیچ دغدغه ای از پایداری این سد ندارند. آنچه اکنون مهم است میزان ورودی سد است که بیش از 5 هزار مترمکعب است و بر اساس پیش بینی ها احتمال افزایش آن نیز وجود دارد.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: تدبیر استاندار خوزستان و مسئولان آن است که سیلابی که در پشت این سد قرار می گیرد، به نحوی خارج شود که کمترین آسیب به بخش های پایین دست و سد وارد شود.
دکتر جهانگیری شرایط فعلی سدهای خوزستان را نعمتی بسیار بزرگ برای کشور و استان برشمرد و خاطرنشان کرد: تا کنون هیچ حادثه تلخی که نگران کننده باشد در اثر سیلاب در خوزستان رخ نداده است و اگر مردم به هشدارها توجه کنند امیدواریم اتفاقی رخ ندهد.
معاون اول رئیس جمهور گفت: خسارت مادی قابل جبران است اما آنچه قابل جبران نیست جان مردم و خسارت جانی است و در بحث خسارات مالی با اطمینان به مردم می‌گویم که خسارت ها از جمله خسارات کشاورزان را جبران خواهیم کرد.
دکتر جهانگیری در ارتباط با استحکام سدها و سیل‌بندها گفت: اسفند پارسال به درخواست وزیر نیرو و استاندار خوزستان جلسه‌ای در تهران برگزار کردم که در آن تکالیفی برای همه دستگاه‌ها در این زمینه تعیین و ابلاغ شد و این برنامه‌ها به خوبی اجرا شده است.
دکتر جهانگیری ادامه داد: برای جبران خسارت‌های سیلاب هایی که در کشور رخ داده است، محدودیت منابع نداریم و مصوبات خوبی را در این زمینه در دولت داشته ایم.
وی با اشاره به همکاری همه دستگاه ها و نیروهای نظامی و انتظامی در کمک به امدادرسانی اظهار داشت: یکی از شاهکارهایی که در سیلاب اخیر در کشور به نمایش درآمد، همدلی و همکاری همه بخش ها بود. در بحران ها مردم نشان داده اند که چیزی جای ایران را در قلبشان نخواهد گرفت و دیگر خط و ربط ها رنگ می‌بازند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh