طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 28 May 2020
شناسه خبر: ۶۶۶۳
خبرنگار : ۱۰۵۰  
تاریخ خبر: ۳۰/ ۱۱/ ۱۳۹۷
ساعت: ۰۹:۲۸
دکتر جهانگیری در جلسه شورای عالی آب تصریح کرد:

پیش بینی‌های لازم برای جلوگیری از وارد شدن خسارت بر اثر بارش‌های پیش رو ضروری است/ دستگاه‌های ذی ربط با محوریت وزارت نیرو تمهیدات لازم برای مدیریت سیلاب‌های بزرگ را بیندیشند

جلسه شورای عالی آب شامگاه دوشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به وقوع سيلاب در استان خوزستان در اثر بارش هاي اخير، گفت: با توجه به گزارش هاي وزارت نيرو و سازمان هواشناسي مبني بر احتمال وقوع مجدد سيلاب لازم است پيش بيني هاي لازم براي جلوگيري از وارد شدن خسارت به استان خوزستان انجام شود.
معاون اول رييس جمهور با قدرداني از اقدامات استاندار خوزستان، وزارت نيرو، نهادهاي امداد رسان، ستاد مديريت بحران استان و همه دستگاه هاي ذي ربط بخاطر عملكرد به موقع در جريان بارش هاي اخير خاطر نشان كرد: خوشبختانه با اقدامات به موقع و واكنش سريع، خسارت قابل ملاحظه اي در جريان وقوع سيلاب استان خوزستان رخ نداد.
وي افزود: دولت از آبان ماه با استناد به گزارش هاي سازمان هواشناسي واحتمال وقوع سيلاب در برخي استان هاي كشور برنامه ريزي هاي لازم را انجام داد و از استانداري ها، وزارت نيرو و ستاد مديريت بحران استان ها خواسته بود كه پيش بيني هاي لازم را براي مواجهه با سيلاب انجام دهند كه خوشبختانه در بارش هاي اخير شاهد عملكرد به موقع و جلوگيري از بحران بوديم.
دكتر جهانگيري از همه دستگاه هاي ذي ربط به خصوص وزارت نيرو و مديران استان خوزستان خواست با وجود برنامه ريزي هاي انجام شده، سطح آمادگي استان را براي مواجهه با بارش هاي شديد و وقوع سيلاب هاي احتمالي ارتقاء دهند و تمهيدات لازم را براي بدبينانه ترين شرايط بينديشند تا در صورت وقوع سيلاب هاي بزرگتر، از آمادگي كافي برخوردار بوده و مردم متحمل خسارت نشوند.
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به بارش هاي خوب كشور در مدت اخير اظهار داشت: مردم در چند سال اخير به دليل خشكسالي هاي مستمر رنج و سختي فراواني را متحمل شدند و اميدواريم به لطف خداوند متعال بارش هاي خوب امسال استمرار داشته و پاياني براي دوره خشكسالي و ورود به دوره اي جديد از ترسالي براي كشور باشد.
در ابتداي اين جلسه رييس سازمان هواشناسي كشور گزارشي از ميزان بارش ها، وضعيت دما و خشكسالي در كشور ارائه كرد و به ارائه توضيحاتي در خصوص ميزان تغييرات دما و پيش بيني ماه هاي آينده پرداخت و گفت: براساس پيش بيني هاي سازمان هواشناسي بارش هاي كشور در سه ماه پيش رو در حد نرمال خواهد بود.
در ادامه اين جلسه وزير نيرو گزارشي از وقوع سيلاب در اثر بارش هاي اخير در استان خوزستان و پيش بيني هايي كه از قبل براي اين اتفاق صورت گرفته بود ارائه كرد و گفت: اين وزارتخانه تدابير لازم را براي ماه هاي آينده انجام خواهد داد تا بارش ها و سيلاب هاي احتمالي خسارتي به اين استان وارد نكند.
در ادامه اين جلسه نماينده وزارت نيرو گزارشي از وضعيت موجودي سدها و وضعيت بهره برداري از مخازن سدهاي كشور ارائه كرد و به تشريح آخرين وضعيت سدهاي استان خوزستان و ميزان بارش هاي رخ داده در حوضه هاي مختلف آبريز در اين استان پرداخت.
استاندار خوزستان نيز در اين جلسه گزارشي از برنامه ريزي ها و اقدامات صورت گرفته براي مديريت سيلاب هاي اخير ارائه كرد و گفت: احداث سدها تا حد زيادي مانع از تخريب و بروز خسارت در استان شد و خوشبختانه با اقداماتي كه صورت گرفت سيلاب هاي اخير خسارتي به استان خوزستان وارد نكرد.
در اين جلسه كه وزير جهاد كشاورزي، رييس سازمان ستاد مديريت بحران كشور و تعدادي از نمايندگان مردم استان خوزستان در مجلس شوراي اسلامي نيز حضور داشتند،‌ موضوع سيلاب در استان خوزستان و برنامه ريزي براي جلوگيري از بروز خسارت در اثر بارش هاي پيش رو مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پس از ارائه پيشنهادات و نظرات مختلف، تصميماتي براي پيشگيري از وقوع خسارت ناشي از بارش هاي شديد اتخاذ شد.

انتهای پیام /*
گالری تصاویر
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh