طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 19 June 2019
شناسه خبر: ۵۹۷۷
تاریخ خبر: ۱۵/ ۱۲/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۱:۲۷
با حضور دکتر جهانگیری صورت گرفت؛

افتتاح سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر / آغاز به کار بیست و نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی / روستا‌های کشور کانون اصلی تولید و توسعه هستند

با حضور معاون اول رییس جمهور سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر و بیست و نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی کار خود را آغاز کرد.

افتتاح سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر / آغاز به کار بیست و نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی / روستا‌های کشور کانون اصلی تولید و توسعه هستنددكتر اسحاق جهانگيري صبح امروز (سه شنبه) با حضور در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران به همراه رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و معاون توسعه روستايي و مناطق محروم كشور از غرفه هاي مختلف بازديد كرد و در جريان توليدات و توانمندي هاي اين بخش قرار گرفت.
معاون اول رييس جمهور همچنين در حاشيه اين بازديد در گفت و گو با خبرنگاران با بيان اينكه روستاهاي كشور كانون هاي اصلي توليد و توسعه هستند اظهار داشت: كل بخش كشاورزي كشور در روستاها تعريف مي شود و ارزش محصولات كشاورزي در اقتصاد كشور بسيار بالاست.
وي با اشاره به اينكه ميزان اشتغال و صادرات بخش كشاورزي نيز بسيار بالاست و اين بخش يكي از اصلي ترين بخش هاي اقتصاد كشور است افزود: علاوه بر بخش كشاورزي، روستاها و عشاير كانون اصلي توليد صنايع دستي نيز هستند.
دكتر جهانگيري افزود: در جلسه هيات وزيران كه هفته گذشته برگزار شد مسئولين صنايع دستي كشور گزارشي در اين خصوص ارائه كردند و اعلام كردند كه ميزان صادرات صنايع دستي كشور در سالهاي اخير رشد قابل توجهي داشته و در 9 ماهه به حدود 280 ميليون دلار رسيده است.
معاون اول رييس جمهور اضافه كرد: در اين نمايشگاه توانمندي هاي روستاييان به خوبي به نمايش درآمده و دستاوردهاي خوبي به جهت فرهنگي و صنايع دستي عرضه شده است.
وي همچنين با اشاره به توانمندي هاي كشورمان در صنعت فرش خاطر نشان كرد: در صنعت فرش نيز توانمندي بسيار بالايي داريم كه مقوله مستقلي از صنايع دستي است و ميزان اشتغال،‌توليد و صادرات اين محصول بسيار بالا است.
دكتر جهانگيري گفت: يكي از فعاليت هايي كه اخيراً در روستاها شكل گرفته، بوم گردي است و گردشگران داخلي و خارجي روستاهاي خوب تاريخي كه شناسايي شده اند را هدف گذاري مي كنند و مردم اين روستاها ها خانه هاي خود را به اقامت گاه هاي ارزان قيمت تبديل كرده و پذيراي گردشگران هستند.
معاون اول رييس جمهور تصريح كرد: ما بعنوان دولت وظيفه داريم كه خدمات مورد نياز روستاها و مناطق عشايري را تامين كنيم و از نظر گازرساني، تامين آب آشاميدني، راه سازي و برق رساني اقدامات خوبي در روستاها صورت گرفته و تقريبا‌ زيرساخت هاي اوليه در روستاهاي كشور يا تكميل شده و يا در مراحل نهايي است.
وي اضافه كرد: پس از تكميل زيرساخت ها، مهمترين اقدام توانمند سازي روستاييان در زمينه توليد و بخصوص توليداتي است كه مي تواند بازارهاي داخلي و خارجي داشته باشد.
دكتر جهانگيري تصريح كرد: يكي از اقدامات خوبي كه انجام شده اين است كه جوانان تحصيلكرده روستايي با حمايت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم كشور استارتاپ هايي درست كرده اند كه به كمك آنها مي توانند براي محصولات روستايي بازاريابي كنند و با استفاده از فناوري اطلاعات محصولات روستايي را در بازارهاي بين المللي معرفي نمايند.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه ايران از نظر تنوع صنايع دستي و جهاني شدن اين صنايع جزو سه كشور برتر دنيا است اما در بخش صادرات محصولات اين صنعت فاصله زيادي داريم و جزو 30 كشور نخست در اين حوزه هستيم.
وي خاطر نشان كرد: در بخش گردشگري نيز فرصت توسعه زيادي وجود دارد و بايد گردشگران خارجي و داخلي جذب كنيم چرا كه توسعه اين بخش با اشتغالزايي فراواني همراه خواهد بود و به اقتصاد كشور رونق خواهد داد.
دكتر جهانگيري اظهار اميدواري كرد با تسهيلات اشتغال زايي روستايي كه امسال اختصاص يافته است و حدود 12 هزار ميليارد تومان با نرخ سود بسيار پايين است بتوانيم حمايت مناسبي از اشتغال روستايي انجام دهيم.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh