طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 21 May 2018
کد خبر: ۵۹۰۳
تاریخ خبر: ۰۷/ ۱۱/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۵:۵۱
معاون اول رییس جمهور در مراسم افتتاح فاز نخست فولاد غدیر نی ریز:

ایران نیازمند کارآفرینانی ریسک پذیر و توانمند است/ رمز غلبه بر چالش‌های اقتصادی ایجاد امنیت سرمایه گذاری است/ نهاد‌های غیردولتی سهامشان را در بورس و به مردم عرضه کنند/ حاکمیت باید بستر ساز و داور باشد نه رقیب بخش خصوصی

معاون اول رییس جمهور بعداز ظهر امروز (شنبه) در مراسم افتتاح فاز نخست فولاد غدیر نی ریز گفت: امروز دو واحد مهم تولیدی در شهرستان نی ریز به بهره برداری رسید و باید به همه کسانی که این کار‌های بزرگ و ماندگار را برای کشور انجام می‌دهند خسته نباشید گفت.

ایران نیازمند کارآفرینانی ریسک پذیر و توانمند است/ رمز غلبه بر چالش‌های اقتصادی ایجاد امنیت سرمایه گذاری است/ نهاد‌های غیردولتی سهامشان را در بورس و به مردم عرضه کنند/ حاکمیت باید بستر ساز و داور باشد نه رقیب بخش خصوصیوي ضمن تبريك فرارسيدن ايام سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي گفت: ما در اين سالها نقاط قوت و ضعف بسياري داشته ايم. انقلاب اسلامي، ما را از بسياري وابستگي ها نجات داد هرجا كه موفقيت بوده است جهت گيري اصلي انقلاب بوده كه همه به صحنه بيايند و هرجا ضعف بوده حتما مديران آنطور كه شايسته مردم و انقلاب اسلامي بودند عمل نكرده اند بايد اين نقاط ضعف را پذيرفته و آن را اصلاح كنيم.
دكتر جهانگيري تاكيد كرد: ما به دنبال اين هستيم كه ايران به جهت اقتصادي و توسعه اي و برآوردن جايگاهي متناسب با نياز مردم به نقطه اي مناسب شأن و جايگاه ملت ايران برسد.
وي با اشاره به سابقه و خدمات بزرگ ملت ايران به تمدن بشري گفت: ملت ايران ملت بزرگي است و كسي نمي تواند اين جايگاه را از ملت ايران بگيرد.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه شعار ما مي توانيم نبايد فقط يك شعار انتخاباتي و براي از صحنه خارج كردن حريف بلكه بايد شعاري واقعي و در عمل باشد و بايد نشان دهيم كه مي توان با تكيه بر دانش و نيروي انساني كارهاي بزرگي براي ايران انجام دهيم.
دكتر جهانگيري با اشاره به بازديد و افتتاح كارخانه رينگ اسپرت در ني ريز گفت: اين كارخانه مي توانست در كنار بازار فروش محصول و يا تهيه مواد اوليه در تهران ايجاد شود اما يك كارآفرين تصميم مي گيرد براي اداي دين به مردم زادگاه خود و بدون دريافت كمك از دولت شركتي احداث كند كه محصولات آن با اطمينان در بازار عرضه و فروخته مي شود.
معاون اول رييس جمهور گفت: اين كارافرينان بايد الگوي ما باشد كارآفرين واقعي كارآفريني است كه دنبال رانت نمي گردد و به دنبال زد و بند با مديران دولتي و دزدي از منافع ملت نيست. او انساني ريسك پذير و توانمند است كه مي تواند محصولي با فناوري بالا توليد كند.
دكتر جهانگيري با اشاره به افتتاح فاز نخست كارخانه فولاد غدير ني ريز گفت: تكنولوژي توليد آهن اسفنجي تنها در اختيار آمريكا و چند كارخانه اروپايي بود، اما مهندسان ما توانستند دستيابي به روش احياي مستقيم با تكنولوژي "پرد" ايجاد كنند . برند اين نوع تكنولوژي توسط مهندسان ما نقطه ارزشمندي است و مصداق همان شعار ما مي توانيم در عمل است زيرا هم ما مي توانيم كارخانه فولاد بسازيم و هم تكنولوژي اين كارخانه را داريم.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به دستاوردهاي هسته اي ملت ايران از مواضع رييس جمهور آمريكا در اجلاس داووس انتقاد كرد و گفت: مي گويند ما با دوستانمان درباره ايران توافق كرده ايم ، من به آنها مي گويم شما بيجا كرده ايد،‌ شما مگر مي توانيد براي ملت بزرگ ايران محدوديت ايجاد كنيد.
وي با بيان اينكه ما در چارچوب مقررات بين المللي و با وجود همه محدوديت ها پذيرفته ايم دانش هسته اي خود را پيش ببريم، گفت: ما آنچه بتوانيم براي توسعه و پيشرفت كشور انجام خواهيم داد همانطور كه در 4 ـ 5 سال گذشته شركت هاي دانش بنيان ما توانسته اند توليدات و خدمات بي نظيري ارائه كنند.
دكتر جهانگيري تاكيد كرد: اين ظرفيت بي نظير براي توسعه كشور وجود دارد و ايران مي تواند علاوه بر توسعه خود در جهت توسعه منطقه خاورميانه تلاش كند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به برخي از انتقادها در خصوص موانع ارتقاي فضاي كسب و كار در كشور گفت: هر كس مي تواند خدمتي انجام دهد تا كارآفرينان در صحنه حضور داشته باشند و آن خدمت را انجام ندهد به كشور جفا مي كند اما جفاي بزرگتر را كساني انجام مي دهند كه مي خواهند ملت ايران را كوچك جلوه دهند.
وي افزود: كساني كه ملت ايران را تحقير مي كنند و مي گويند شما قادر نيستيد ملت بزرگي شويد و نمي توانيد مسائل خود را حل كنيد تنها به رقابت فكر كرده و بدنبال كنار گذاشتن رقيب هستند و به منافع ملت ايران فكر نمي كنند.
دكتر جهانگيري با تاكيد بر اينكه ما مي توانيم كارهاي بزرگ در اقصي نقاط كشور انجام دهيم اظهار داشت: به فضل الهي و با كمك جوانان و نيروي انساني فرهيخته خواهيم توانست ظرفيت هاي كشور را بالفعل كنيم . مهم اين است كه اراده مردم در اين راستا شكل بگيرد.
معاون اول رييس جمهور گفت: متاسفانه عده اي پست ها و مسئوليت ها را اشغال كرده اند و تا مي گوييم كه اين پست ها را اگر نمي توانيد خدمت موثري انجام دهيد ترك كنيد، مي گويند منظور آقاي جهانگيري مديران دولتي است اما منظور من همه مديران در همه مناصب است. كساني كه چوب لاي چرخ پيشرفت، توسعه و ارتقاي كشور مي گذارند .
وي با اشاره به معضل بيكاري و درخواست مردم براي اشتغال فرزندانشان گفت: اين مشكل ، مشكل بزرگي است و وقتي در اين سفر افرادي را مي بينم كه براي حل مسئله بيكاري فرزندانشان به من مراجعه مي كنند خجالت مي كشم اما معتقدم مي توان مسئله اشتغال را در كشور حل كرد.
دكتر جهانگيري تصريح كرد: بگذاريد كارآفرينان كار كنند، بگذاريد فضاي امن براي سرمايه گذاري ايجاد شود، دشمنان مي خواهند فضاي كشور را ناامن جلوه دهند شما اين كار را نكنيد آنوقت خواهيد ديد كه ميلياردها دلار سرمايه خارجي به ايران سرازير خواهد شد.اين ذات و ظرفيت ايران است كه مي تواند سالانه صد ميليارد دلار درآمد جذب كند.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: هر كس به دنبال جاي خوبي براي سرمايه گذاري مي گردد نقطه نخست آن ايران است. بگذريم كه برخي كشورهاي همسايه بي شرمانه با ملت ايران سخن مي گويند، ‌كشورهايي كه با 500 تا يك ميليون جمعيت شبيه كشور هستند و بيشتر به طايفه مي مانند.
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به روند افزايش شاخص هاي بورس به عدد يكصد هزار گفت: بورس ايران متقاضي عرضه سهام است و معناي اين اعداد و ارقام آن است كه ملت ايران مي روند كه پول خود را در بورس قرار دهند. اكنون نوبت عرضه سهام توسط شركت هاي صاحبان سهام است و همانطور كه رييس جمهور دستور دادند نهادهايي نظير صندوق بازنشستگي بايد سهام خود را در بورس عرضه كنند و اين خدمت به كشور است.
دكتر جهانگيري با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب براي عرضه سهام شركت هاي غيرمرتبط با واحدهاي نظامي در بورس،‌گفت: اگر اينگونه شود بخش خصوصي احساس مي كند كه با رقيبي مشابه خود رقابت دارد ما نبايد رقيب بخش خصوصي شويم اگر بخش خصوصي با من جهانگيري رقابت كند اين رقابت درست نيست زيرا حاكميت نمي تواند هم نقش داور را داشته باشد و هم نقش بازيكن.
معاون اول رييس جمهور گفت: حاكميت بايد دستورالعمل تهيه كرده و سياست گذار باشد و تنها نقش داور را ايفا كند.
وي در خاتمه با اشاره به جايگاه و فرهنگ مردم ني ريز گفت: اين منطقه با توجه به امكانات و ظرفيت ها قادر است توسعه متوازني داشته باشد.
پيش از سخنان معاون اول رييس جمهور وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اينكه ايران رتبه نخست توليد آهن اسفنجي در جهان را در اختيار دارد گفت: دولت دوازدهم دولت بهار معادن و صنايع معدني خواهد بود.
وي با بيان اينكه شركت " ايميدرو" بعنوان سازمان توسعه اي گام هاي بلندي در توسعه اين صنعت برداشته است از روند رو به رشد معادن و نيز تكميل ستاد زنجيره فولاد به منظور جذب ارزش افزوده بيشتر در صادرات خبر داد و گفت: در آينده نزديك فولاد بزرگ 10 ميليون تني در سواحل مكران كليد خواهد خورد
همچنين مدير كارخانه رينگ اسپرت ني ريز در اين جلسه گفت: اين كارخانه با اتكا به توانمندي هاي بومي و ملي و بدون دريافت هيچ كمكي از دولت شكل گرفته و محصولاتي در سطح جهاني و بالاترين استاندارد اروپا توليد مي كند.

شناسه خبرنگار: 1040

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh