طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 20 May 2019
شناسه خبر: ۵۶۵۴
تاریخ خبر: ۰۹/ ۰۸/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۷:۱۱
معاون اول رييس جمهور تاكيد كرد:

سرنوشت توسعه كشور به وزارت نيرو متصل است

معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينكه وزارت نيرو يكي از بخش هايي است كه زيرساخت هاي اصلي توسعه كشور را فراهم كند، گفت: سرنوشت توسعه كشور به وزارت نيرو متصل است چرا كه آب و برق از زيربناهاي اصلي توسعه هستند.

سرنوشت توسعه كشور به وزارت نيرو متصل استدكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (سه شنبه) در آيين توديع و معارفه وزير نيرو، مهندس چيت چيان را از مديران برجسته كشور برشمرد و گفت: ايشان در دوره اي خاص در وزارت نيرو مسئوليت يافت و همواره در ميدان حضور جدي داشت و به عنوان انساني انديشمند سياست گذاري و برنامه ريزي گرد.
معاون اول رييس جمهور خاطر نشان كرد: وزارت نيرو از مجموعه اي كارآمد، توانا، متخصص و متدين برخوردار است و اين وزارتخانه نيروهاي فني متخصص، كاردان و دلسوز دارد كه در همه دوره ها كارنامه خوبي در حوزه آب و برق داشته است.
وي با اشاره به برخي بحران ها و مسائل كشور كه وزارت نيرو در رفع آن نقش موثري ايفا كرده است، يكي از تلخ ترين اتفاقات را قطع آب و برق مردم استان خوزستان در جريان ريزگردهاي سال گذشته دانست و گفت: در اين شرايط سخت دست اندركاران وزارت نيرو كار بزرگي انجام دادند و توانستند بخشي از دغدغه مردم اين استان را حل و فصل كنند.
دكتر جهانگيري مهندس چيت چيان را مديري دلسوز و توانمند دانست و با تاكيد بر اينكه تاكنون مديري اين گونه دلسوز نسبت به بخش هاي زير مجموعه خود نديده ام، خاطر نشان كرد: وزارت نيرو وزارتخانه اي حساس و مهم است و مردم از خدمات اين وزارتخانه استفاده مي كنند به گونه اي كه اگر لحظه اي اين خدمات با كندي مواجه شود، مردم فوراً اين كمبود را لمس خواهند كرد.
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به توانمندي وزارت نيرو در اجراي پروژه هاي خارج از كشور و نيز صادرات برق، تصريح كرد: امروز يكي از اقلام مهم صادرات خدمات فني و مهندسي توليدات برق است و ما بايد حضور بخش خصوصي در اين صنعت را قدر بدانيم و موانع پيش روي آنها را برطرف كنيم.
وي در ادامه سخنان خود با تاكيد بر اهميت و حساسيت بخش آب، اظهار داشت: كشور ما كشوري است كه در منطقه خشك واقع شده و بايد منابع آب به درستي مديريت شود.
دكتر جهانگيري افزود: رسالت وزارت نيرو اين است كه به گونه اي برنامه ريزي كند كه منابع آب به شكل بهينه در بخش هاي صنعت، كشاورزي و شرب مصرف شود و در كنار آن مطالعات مربوط به وجود ذخاير عظيم آب در اعماق زمين نيز دنبال شود.
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به ويژگي هاي وزير جديد نيرو، دكتر اردكاني را مديري با سابقه، با تجربه، صاحب دانش و داراي عملكرد موفق توصيف كرد و اظهار داشت: اميدوارم با حضور ايشان بتوانيم بخشي از دغدغه ها در صنعت آب و برق را مرتفع كنيم و با اتكاء به منابع موجود آب توسعه كشور را دنبال نمائيم.
وي با اشاره به اختصاص منابع مالي از صندوق توسعه ملي براي تامين آب 6400 روستا در دولت يازدهم، گفت: وزارت نيرو در بحث مهار آب هاي مرزي در غرب كشور كار بزرگي انجام داد. هنر اين وزارتخانه اين بود كه اهميت موضوع را براي همه روشن كرد و با مجوز مقام معظم رهبري 8 ميليارد دلار از صندوق توسعه ملي براي پيشبرد اين كارها دريافت كرد.
دكتر جهانگيري در پايان سخنان خود با تاكيد بر اينكه از توانمندي مهندس چيت چيان در اداره كشور استفاده خواهد شد اظهار اميدواري كرد مجموعه وزارت نيرو مسير توسعه طرح ها را با قدرت بيشتر پيش ببرد.
در اين مراسم مهندس چيت چيان وزير سابق نيرو نيز گزارشي از اقدامات صورت گرفته در چهار سال اخير در حوزه آب و برق ارائه كرد و دكتر اردكانيان وزير جديد نيرو هم به ارائه توضيحاتي در خصوص برنامه هاي خود براي اين وزارتخانه پرداخت.
گفتني است حكم انتصاب وزير جديد با امضاي رييس جمهور از سوي دكتر جهانگيري به وي اعطا شد و معاون اول رييس جمهور لوح تقديري نيز به مهندس چيت چيان اعطا كرد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh