طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 28 May 2020
شناسه خبر: ۵۳۹۹
تاریخ خبر: ۱۲/ ۰۴/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۹:۵۷
معاون اول رييس جمهور درمجمع نمايندگان استان اصفهان تاكيد كرد:

با حمايت ملت بزرگ ايران و به فضل الهي جمهوري اسلامي ايران براي سالهاي طولاني با اقتدار به حيات طيبه خود ادامه خواهد داد/ حل ابرچالش هاي كشور نظير كم آبي و بيكاري نيازمند وحدت و عزم ملي است/ مصوبات شوراي عالي آب درمورد آب استان اصفهان بايد اجرا شود/مصوبات جلسه امروز اقتصاد مقاومتي براي صنعت كشور از جمله صنايع اصفهان كارگشاست/قطار سريع السير تهران- اصفهان در دولت دوازدهم تكميل مي شود

معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر ضرورت وحدت و هماهنگي ميان دستگاه ها و نهادهاي كشور براي حل ابرچالش هاي كشور نظير كم آبي، بيكاري و معضلات زيست محيطي، گفت: حل اين چالش ها و عبور از وضعيت نگران كننده ناشي از آن نيازمند برنامه ريزي، عزم ملي و مديريت واحد و منسجم است.
دكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (دوشنبه) در ديدار با مجمع نمايندگان استان اصفهان، با اشاره به اشراف و آگاهي خود از مسايل استان،‌ اظهار داشت: موكلان مردم استان اصفهان در تمام ادوار مجلس افرادي موثر و داراي بينش و نگاه كلان به مسايل ملي بوده اند و امروز نيز نقش موثري در خانه ملت دارند.
وي با بيان اينكه استان اصفهان در عين وجود برخي مشكلات از استان هاي خوب و برخوردار كشور است، گفت: يكي از اصلي ترين مسايل كشور موضوع آب است و استان اصفهان نيز از اين مساله رنج مي برد كه حل موضوع آب اين استان نيازمند تدبير و برنامه ريزي و تصميمات منطقي است.
دكتر جهانگيري با اشاره به اينكه براي حل مساله آب استان اصفهان به وزراي كشور و نيرو دستورات لازم را داده است، اظهار داشت: در تصميم گيري براي مسايلي كه پيامدهاي سياسي و اجتماعي دارد بايد نهايت دقت انجام شود. البته در اين مساله پيگيري و اجراي مصوبه شوراي عالي آب كه همه درباره آن اجماع نظر دارند، كارگشاست و بايد طرح احياي زاينده رود پيگيري و اجرايي شود.
معاون اول رييس جمهور در عين حال با انتقاد از رواج برخي اخبار كذب و شايعه نظير قطع و سهميه بندي آب در برخي شهرهاي استان خوزستان و پخش آن از رسانه ملي ، گفت: متاسفانه رواج برخي شايعات با هدف كشاندن دولت و كشور به بحران صورت مي گيرد كه بايد در اين زمينه اطلاع رساني دقيق و شفاف انجام شود.
وي سپس از بيكاري به عنوان ابرچالش ديگر كشور ياد كرد و با بيان اينكه تعداد زيادي از بيكاران كشور فارغ التحصيلان دانشگاهي هستند كه شغل متناسب با شأن و جايگاه خود مي خواهند، تصريح كرد: براي ايجاد شغل نيازمند سرمايه گذاري و حضور بخش خصوصي و دسترسي به رشد اقتصادي مستمر هفت تا هشت درصدي هستيم تا اقتصاد كشور بزرگ شود در عين حال كه بايد بخش خصوصي بزرگ شود بايد دولت نيز كوچك شود چرا كه در حال حاضر بيش از 90 درصد بودجه جاري كشور صرف پرداخت حقوق مي شود.
دكتر جهانگيري به مصوبات جلسه امروز اقتصاد مقاومتي براي اختصاص منابع بانكي به 10 هزار طرح و واحد صنعتي در سال 96 و نيز ارايه تسهيلات به طرح هايي كه بالاي 60 درصد پيشرفت فيزيكي داشته اند، افزود: اين تصميمات مي تواند رونق مناسب در صنعت كشور از جمله صنايع استان اصفهان كه استاني صنعتي است، ايجاد كند.
 معاون اول رييس جمهور با اشاره به احداث راه آهن و راه اندازي قطار سريع السير تهران- اصفهان ، اين طرح را جزو طرح هاي اولويت دار كشور ارزيابي كرد و گفت: 2 ميليارد و 600 ميليون دلار منابع لازم اين طرح از طريق فاينانس تهيه شده است و اين طرح با رعايت ضوابط مهندسي در دولت دوازدهم تكميل خواهد شد.
معاون اول رييس جمهور همچنين از تامين منابع خارجي براي توسعه و تجهيز فرودگاه هاي اصفهان، مشهد ، شيراز و تهران خبر داد و ابراز اميدواري كرد؛ توسعه و تجهيز فرودگاه بين المللي اصفهان پس از رفع برخي مشكلات،‌ در آينده صورت پذيرد.
دكتر جهانگيري در اين جلسه با اشاره به سخنان بي ارزش يكي از تندروهاي آمريكايي در نشست گروهك تروريستي منافقين در پاريس، گفت:‌ جمهوري اسلامي ايران با اتكاء به آراي مردم در چهل سال گذشته دستاوردهاي بي نظيري داشته است و با پشتيباني ملت بزرگ و انقلابي ايران و به فضل الهي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران براي سالهاي طولاني با قوت و اقتدار به حيات طيبه خود ادامه خواهد داد.
استاندار اصفهان نيز در اين جلسه با اشاره به ظرفيت ها و چالش هاي پيش روي استان ، گفت: مهمترين درخواست مسئولان و مردم استان پيگيري مصوبات اقتصاد مقاومتي يعني احياي زاينده رود، تسريع در احداث قطار سريع السير و فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي و ‌مقابله با توسعه كوير در استان است.
در اين جلسه هر يك از نمايندگان استان اصفهان بطور جداگانه مسايل، دغدغه ها و ديدگاه هاي خود پيرامون حوزه انتخابيه نظير حل مساله آب زاينده رود،‌ اجراي مصوبات شوراي عالي آب، مقابله با برداشت بي رويه آب ، بيكاري، تامين سرمايه در گردش بنگاه هاي صنعتي،  آسيب هاي اجتماعي و فرهنگي، نظارت بر موسسات مالي، حمايت از حقوق كشاورزان و توجه به مسايل زيست محيطي نظير احياي تالاب گاوخوني را ابراز كردند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh