طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 23 April 2018
کد خبر: ۵۲۸۹
تاریخ خبر: ۱۹/ ۰۲/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۲:۲۲
معاون اول رييس جمهور تاكيد كرد:

سابقه و عملكرد مديران بيانگر توانايي آنها در عمل به وعده هايشان است / در دوره ي گذشته عليرغم شعار عدالت محروميت ها بيشتر شد / در سال 95 بيش از عملكرد 8 ساله ي دولت مدعي عدالت به روستاهاي كشور آبرساني شد/ مديران دولت تدبير و اميد به جاي شعار عمل كردند

معاون اول رييس جمهور با اشاره به برخي سخنان و وعده هاي غيرواقعي كه اين روزها مطرح مي شود، گفت: نبايد به حرف ها و شعارها توجه كرد زيرا يك كودك دبستاني هم مي تواند مدعي انجام بسياري از كارها شود. سابقه و عملكرد مديران است كه بيانگر توانايي آنها براي عمل كردن به وعده هايشان است.
سابقه و عملكرد مديران بيانگر توانايي آنها در عمل به وعده هايشان است / در دوره ي گذشته عليرغم شعار عدالت محروميت ها بيشتر شد / در سال 95 بيش از عملكرد 8 ساله ي دولت مدعي عدالت به روستاهاي كشور آبرساني شد/ مديران دولت تدبير و اميد به جاي شعار عمل كردنددكتر اسحاق جهانگيري ظهر امروز (سه شنبه) در آيين خدمت رساني آب و برق به روستاها اظهار داشت: كسي كه حتي يك روز سابقه ي اجرايي نداشته است ادعا مي كند كه فلان كار را انجام خواهد داد. بايد از اين شخص پرسيد كه بر اساس كدام سابقه ي عملكردي خود چنين وعده هايي مي دهي. آيا در مسئوليتي كه تاكنون داشته اي كارهايي را كه بايد انجام مي دادي، انجام داده اي؟
معاون اول رييس جمهور در ادامه با بيان اينكه مديران كشور نبايد هيچ منتي بر سر مردم داشته باشند، خاطر نشان كرد: اگر مديران اقدامات موثري انجام داده باشند در حقيقت به وظيفه ي خود عمل كرده اند و اگر هم عملكرد آنها مناسب نبوده و موجب هدر رفت منابع كشور شده باشد، بايد در پيشگاه خدا و ملت پاسخگو باشند.
وي اظهار داشت: دولت يازدهم در مقطعي كار خود را ‌آغاز كرد كه مشكلات فراواني در بخش هاي مختلف كشور وجود داشت و سوء مديريت، ندانم كاري ها و عدم اشراف مديران به حوزه ي مسئوليت خود سبب شده بود كه عليرغم سر دادن شعار عدالت و رفع محروميت، وضعيت قشر ضعيف جامعه و روستاييان روز به روز بدتر شود.
دكتر جهانگيري افزود: در سال 92 كه دولت تدبير و اميد كار خود را آغاز كرد سفره ي مردم در روستاهاي كشور به دليل تورم و رشد منفي اقتصاد نسبت به سالهاي گذشته بيش از 35 درصد كوچكتر شد و همين وضعيت با نسبت كمتري در شهرها نيز وجود داشت.
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به ارائه ي نامطلوب خدمات به مردم در دولت گذشته، گفت: يكي از مهمترين خدمات به مردم آبرساني و برق رساني به روستاهاي كشور است كه در واقع جزو ابتدايي ترين اقدامات دولت است اما آمارها بيانگر عملكرد نامطلوب در اين حوزه در دولت گذشته است.
وي با تاكيد بر اينكه مدير بايد بداند مشكل واقعي و راهكار آن چيست و چه كسي قادر است مشكلات را حل كند، تصريح كرد: دولت تدبير و اميد توانست بحران را از بخش هاي مختلف كشور برطرف كند و به عنوان مثال پرونده ي هسته اي كه به درجه ي بالايي از پيچيدگي رسيده بود و همه ي قدرت هاي جهان عليه ايران متحد شده بودند از طريق مذاكره و منطق حل شد و امروز همه علاقمند هستند با ايران همكاري كنند.
دكتر جهانگيري با يادآوري وضعيت نامساعد اقتصادي كشور در دولت گذشته، افزود: در دولت گذشته نرخ ارز، قيمت سكه و بهاي كالاها بصورت لحظه اي تغيير مي كرد.  در سال 90 قيمت سكه 84 هزار تومان بود ولي در پايان دولت دهم به 1 ميليون و پانصد هزار تومان رسيد و دلار كه قيمت آن 800 تومان بود به حدود 3800 تومان افزايش يافت كه اين افزايش قيمت در مورد ساير كالاها نيز صادق است.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه با سياست گذاري صحيح دولت تدبير و اميد، آرامش و ثبات به اقتصاد ايران بازگشته است، خاطر نشان كرد: در چهار سال اخير با وجود كاهش شديد درآمدهاي نفتي اما نرخ ارز تغيير محسوسي نداشت و اميد در دل مردم كشور زنده شد و اعتماد مردم به مسئولين كشور افزايش يافت.
وي در ادامه با اشاره به مشكلات كشور در حوزه ي سياسي در دولت گذشته و افشاگري مقامات ارشد كشور عليه يكديگر، گفت: اين مسائل باعث فرسودگي سياسي در كشور شده بود كه خوشبختانه در دولت تدبير و اميد آرامش سياسي به كشور بازگشت و رابطه ي خوبي ميان جريانات سياسي مختلف برقرار شد.
دكتر جهانگيري اضافه كرد: در دولت يازدهم ارتباط مطلوبي ميان دستگاه هاي دولتي با مرجعيت و روحانيت شكل گرفت و حرف روحانيت از جايگاه مناسبي در دستگاه هاي دولتي برخوردار شد.
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه دولت تدبير و اميد وظيفه ي خود مي دانست كه اقدامات اساسي را از محروم ترين نقاط كشور آغاز كند، به اقوام دولت در گاز رساني به استان سيستان و بلوچستان در بدترين شرايط مالي اشاره و خاطر نشان كرد: در طول چند سال اخير بدون اينكه يك ريال از بودجه ي دولت استفاده شود، به 9 هزار روستاي كشور گازرساني شد و اين در حالي است كه تعداد روستاهايي كه از نعمت گاز برخوردار هستند جمعاً 14 هزار روستا است كه گازرساني به 9 هزار روستا در دولت تدبير و اميد بوده است.
وي با يادآوري تلاش ها، اقدامات اساسي و دستاوردهاي وزارت نيرو در اجراي طرح هاي آبرساني و برق رساني در كشور، گفت: روزنامه هايي كه دائم به دولت حمله مي كنند، اگر صداقت دارند كافي است كه نمودار عملكرد وزارت نيرو را در روزنامه ي خود منتشر كنند تا مشخص شود كه در سال 95 بيش از عملكرد 8 ساله ي دولت مدعي عدالت، به روستاهاي كشور آبرساني شد و اين يعني همه توانايي حرف و شعار را دارند اما مديران دولت تدبير و اميد به جاي شعار عمل كرده اند.
دكتر جهانگيري با اشاره به يكي از تصميمات دولت تدبير و اميد براي بهبود وضعيت كشاورزان، تصريح كرد: كشاورزان در سال هاي گذشته وام ها و تسهيلاتي دريافت كرده بودند كه توانايي بازپرداخت آن را نداشتند و دولت تدبير و اميد با همراهي مجلس شوراي اسلامي تصميمي اتخاذ كرد كه كساني كه بدهي آنها كمتر از 100 ميليون تومان بوده است فقط اصل بدهي خود را بپردازند و جرائم و سود تسهيلات آنها بخشوده شود و اين امر باعث شد كه اكنون بيش از 150 هزار پرونده در اين زمينه مختومه شده است.
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به دستاورد ديگر دولت يازدهم در بخش سلامت و اجراي طرح تحول نظام سلامت كه منجر به رفع بخش زيادي از دغدغه هاي مردم در زمينه ي درمان شد، گفت: اجراي اين طرح باعث شد كه امروز هيچ ايراني غير از رنج بيماري، رنج ديگري ندارد و هزينه هاي درمان و بستري به ميزان چشمگيري كاهش يافته است.
وي با تاكيد بر اينكه بايد هرچه سريعتر مسائل كاري و استخدامي 33 هزار و 500 دهيار مرتفع شود، گفت: دولت لايحه ي مربوط به اين موضوع را تصويب كرده و اميدوارم شاهد حل مشكلات اين عزيزان باشيم.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه در دولت تدبير و اميد در همه ي بخش ها كارهاي بزرگي با وجود محدوديت هاي مالي انجام شده، خاطر نشان كرد: ماشين اقتصاد كشور تازه شروع به حركت كرده و اميدوارم كه اين ماشين دوباره وارد دره نشود.
معاون اول رييس جمهور تصريح كرد: بايد رفاقت هاي سياسي عميق شود و همه ي فرزندان امام و رهبري دور هم جمع شوند و مهمترين پيام اقتصاد مقاومتي نيز اين است كه بايد انسجام داخلي براي پيشرفت كشور به حد اعلا برسد.
وي افزود: حل مشكلات كشور نيازمند تصميم گيري هاي عاقلانه و عالمانه و مديران كاركشته است كه سابقه ي عملكرد و مثبتي در كارنامه ي خود داشته باشند.
وزير نيرو هم در اين مراسم يكي از مشكلات اصلي كشور در زمان آغاز به كار دولت تدبير و اميد را عدم برخورداري روستاها از آب مناسب دانست و گفت: در سال 92 متوجه شديم كه چند سالي است كه رديفي در بودجه براي آبرساني به روستاها گنجانده نشده و تنها مقادير اندك و ناچيزي از اعتبارات استاني براي اين موضوع هزينه مي شود.
مهندس چيت چيان افزود: دولت تدبير و اميد در سال 93 يك رديف به ميزان 300 ميليارد تومان براي آبرساني به روستاها در بودجه قرار داد و در سال 94 و 95 اين روند صعودي ادامه يافت به گونه اي كه در سال 96 در قانون بودجه 1100 ميليارد تومان براي آبرساني روستايي پيش بيني شده است.
وي همچنين به اقدامات صورت گرفته در برق رساني اشاره و خاطر نشان كرد: وزارت نيرو در سال 95 در قالب طرح هاي اقتصاد مقاومتي متعهد شد كه تا پايان سال روستاهاي بالاي 10 خانوار برق دار شوند و امروز تمام اين روستاها از نعمت برق برخوردار شده اند.
گفتني است در اين مراسم با حضور معاون اول رييس جمهور از مديران دست اندركاران اجراي طرح هاي آبرساني و برق رساني به روستاها قدرداني شد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh